Marka Oluşturma

Marka’jı markalaşma dalında sektöründe ilklerden biridir.

Marka; benzer ürünleri ya da hizmetleri başkalarının ürün ya da hizmetlerinden ayırt etmek üzere kullanılan ya da belirli bir hizmetin sunulması sırasında kullanılan ayırt edici işaret olarak tanımlanmaktadır.

Marka’jı olarak Türkiye’de eksik olan küresel ve yerel kriterleri dikkate alarak markalaşma ve markalaştırma dalında sektöründe ilklerden biridir. Marka’jı Türkiye’den tüm dünyaya yüksek değere sahip markalar oluşturmaktadır.

Bir marka oluştururken oluşturulan bölge ve markanın ürün veya hizmetlerinin sunulacağı bölgelere göre yerel ve küresel kriterlerin göz önünde bulundurulması çok önemlidir. Markanın kolay algılanması ve diğer kültürler için antipatik olmaması gibi birçok detaya dikkat ederek marka oluşturma hizmetimizi yerine getirmekteyiz.

Anlayacağınız gibi marka ismi sadece bir kelimeden ibaret değildir. Oluşturulan markanın ses uyumu, var olan markalara benzememesi, daha önce kullanılan bir marka olmaması ve ismine uygun ürün veya hizmetleri çağrıştırması gibi çok önemli değerlere sahip olmalıdır.

Bir marka ismi oluştururken dikkat edilecek olan en önemli konulardan biri marka için kullanılacak olan internet adresleri (domain) kullanıma uygun olmalıdır. Kullanıma uygun olmayan adreslerde alternatif adresin (.com yerine .com.tr, .net ve .org gibi) diğer benzer adreslerinde markanın algısına aykırı bir imaj olamamalıdır.

Marka Oluşturma, markalaşma ve marka konumlandırma gibi çalışmalar tek başına sadece isim bulmak anlamına gelmemektedir. Tamamen bilimsel, kültürel ve online teknolojilerin tamamını birlikte kullanarak yaratılan bir sistemdir.

MARKA’JI olarak tüm marka oluşturma çalışmalarımızda sizlerin başarılı olabileceği bir marka üretmek için çalışmaktayız.